EVÉSZAVAROK

Egyéni konzultáció

Egészségfejlesztő konzultációval támogatlak az evészavarokból (anorexia, bulimia, falászavar) való gyógyulásodban. A konzultációk célja, hogy megértsd az evészavaros tüneteket kiváltó és fenntartó tényezőket. Családterápiás szemléletmóddal segítek az egyéni tüneteidet a kapcsolati rendszeredben elhelyezve értelmezni, megérteni, és megtalálni azokat a pontokat, amelyeken beavatkozva pozitívan támogatható a mentális jólléted. Kognitív-viselkedésterápiás szemléletmóddal segítek felismerni és megváltoztatni azokat a berögzült gondolkodási és viselkedési mintákat, amelyek negatívan hatnak az evési szokásaidra és a testképedre.

Egyéni konzultáció keretén belül abban az esetben tudlak fogadni, amennyiben felnőttkorú vagy, saját motivációval rendelkezel, és a kg-ban számított testtömeged és a méterben számított testmagasságod négyzetének a hányadosa (BMI) 18 feletti.

Anorexia nervosa

Bulimia nervosa

Fontos! Bulimia esetén kifejezetten fontos a szervezet kálium szintjének laborvizsgálattal történő ellenőrzése és szükség esetén a kálium pótlása. Ennek kiürülése izomgörcsöt, szívritmuszavart és szívrohamot okozhat.

Falászavar

Evészavar Csoport

A legközelebb induló Evészavar Csoportról a Csoportok, workshopok menüpont alatt tájékozódhatsz.

Rendszeresen indítok kettős csoportvezetés mellett evészavarosok gyógyulását támogató csoportot. A 12 alkalmas, strukturált csoport kognitív-viselkedésterápiás és családterápiás rendszerszemléletre épül. A csoportülések gyakorlatorientáltak. Ha csatlakozol a csoporthoz, ülésről ülésre az evészavaros tünetekhez kapcsolódó házi feladatokat kapsz, amelyek segítenek számodra megérteni a tüneteidet és hatékonyan kezelni azokat. 

A csoportba anorexiával, bulimiával és falászavarral egyaránt csatlakozhatsz. Bár első ránézésre nagyon különbözőnek tűnhetnek ezek az evészavarok, a csoportokban úgy tapasztaljuk, hogy ezek kifejezetten hatékonyan gyógyulnak együtt, az általunk összeválogatott gyakorlatok mellett.

Neked szól a csoport, ha:

Az Evészavar Csoportban a következő témakörökkel foglalkozhatsz: 

A Evészavar Csoportban megtapasztalhatod a sorstárs közösség gyógyító erejét, a szociális tanulás, valamint a társas támasz jótékony hatását. Oldódhat az evészavaros tünetekhez kapcsolódó magány, egyedüllét és megnemértettség érzésed. Csoportvezető kollégámmal szakértelmünk legjavával támogatunk téged a gyógyulásban.

Gyógyuló Evészavarosok Online Önsegítő Csoportja

Díjmentesen látogatható.

Időpont: péntekenként 14:30-16:00

Helyszín: Online – Skype 

Szervezők: Tűzkő Bora, Szabó Tamara, Király Lilien

A csoport azokat várja, akik korábban már jártak evészavar-specifikus egyéni vagy családterápiába és elindultak a tünetmentesség útján. Az önsegítő csoport abban különbözik a terápiás csoportoktól, hogy nincs csoportvezetője. A szervezők szintén gyógyult evészavarosok, akik sajátélménnyel vesznek részt a csoportban. A csoport célja, hogy a sorsközösség, a szociális tanulás és a társas támasz erejével támogassa a tünetmentesség hosszútávú fenntartását. 

Az önsegítő csoport külső tanácsadójaként támogatom a szervezőket a  biztonságos keretek megteremtésében és megtartásában. A csoport szervezői Tűzkő Bora anorexiából gyógyult egyetemista, Szabó Tamara anorexiából gyógyult pszichológushallgató, és Király Lilien anorexiából gyógyult pszichológushallgató.

A csoport díjmentesen látogatható. Az elköteleződés mindig az adott alkalomra szól, ezért azt is megteheted, hogy csak egy alkalomra látogatsz el. A csoport nem kötött tematika szerint halad, a beszélgetés spontán, a résztvevők igénye és érdeklődése mentén alakul, és minden esetben az a célja, hogy a tünetmentesség elérését vagy fenntartását támogassa. Az önsegítő csoport célja, hogy támogasson téged az evészavarokból való tartós gyógyulásodban.

Neked szól a csoport, ha: 

Az önsegítő csoport a Belvárosi Evészavar Műhely támogatásával indult el. 

Amennyiben szeretnél bekapcsolódni a következő alkalomra, vedd fel Skype-on a kapcsolatot az eveszavarokrol@gmail.com fiókhoz kötött Skype profillal, és a szervezők betesznek téged is a csoportba. Ezután akkor kapcsolódsz be a csoportba, amikor szeretnél.  

Kérdés esetén az önsegítő csoporttal e-mailben is felveheted a kapcsolatot az eveszavarokrol@gmail.com e-mail címen. 

Feliratkozás várólistára

Kapcsolatfelvétel